70 88 77 582 w 34
Wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

Pożyczkq w internecie dostępna w 15 minut bez wychodzenia z domu wejdż i sprawdź

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012)

Efektowny początek – Alfred Hitchcock powiedział kiedyś, że pewny film powinien zacząć się od trzęsienia ziemi, a później napięcie powinno tylko być. Tej myśli z pewnością utrzymywał się także Patryk Vega w filmie „Hans Kloss. Stawka silniejsza niż śmierć”. Obecnie na wstępie okrutni naziści posiedli bardzo cenny skarb w sytuacje Bursztynowej Komnaty, który obudził w nich całe najgorsze instynkty.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

Mrożące krew w żyłach spojrzenie Wojciecha Mecwaldowskiego w siły Ringlego zwiastuje pełny napięcia i nerwowego oczekiwania charakter historii posiadanej w filmie. Już z początku wybuchów i istnego morza naturze nie brakuje. Dla widzów lubiących czuć dreszczyk miłości i efektowne zwroty akcji film Patryka Vegi z pewnością jest dużo nietypową i wcale ciekawą propozycję.

klik i ogladaj film

Historia pełna zagadek

Wojenny film sensacyjny Patryka Vegi porusza temat poszukiwania zaginionego, zrabowanego przez nazistów skarbu, na jakiego trop wpada wybitny agent polskiego wywiadu Hans Kloss. Bursztynowa komnata to sama spośród najbardziej ekscytujących tajemnic dotyczących II Wojny Światowej. Nie obywa się oczywiście bez przeszkód, które są spowodowane m. in. przez działania dawnego znajomego głównego bohatera – Hermanna Brunnera. W całej przygód z udziałem przystojnego asa wywiadowczego nie mogło zabraknąć także pięknych kobiet i elemencie miłosnego. O względy mężczyzny rywalizują piękna Ingrid Heiser (Anna Szarek) oraz młodziutka Elsa Krause (Marta Żmuda – Trzebiatowska).

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

Solidne podstawy

Scenariusz do filmu został napisany na problemach „Stawki większej niż życie” Andrzeja Zbycha. Emitowany w latach sześćdziesiątych serial jest ważną legendę polskiej popkultury. Patryk Vega jako reżyser musiał się zmierzyć z bardzo trudnym zadaniem którym było nakręcenie kolejnych przygód najbardziej popularnego asa polskiego wywiadu. Warto zobaczyć, że dodatkowym utrudnieniem prawdopodobnie żyć wiek reżysera – jest on mniejszy z nowego serialu o całą dekadę. Mimo wszystko, Patryk Vega wraz z Władysławem Pasikowskim, który stanowił ważny za scenariusz do filmu świetnie poradzili sobie ze powstawaniem nowej przygód z udziałem Hansa Klossa. Opowieść jest utrzymana w charakterze legendarnego serialu, jednak posiada ona dużo elementów współczesnego kina. Nie zawiodło w nim wielu spektakularnych efektów specjalnych jak również efektywnych, zaskakujących zwrotów akcji.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

Dwubiegunowa akcja

Ciekawym zabiegiem ożywiającym akcję filmu jest skorzystanie przez scenarzystów przeskoku pomiędzy latami młodości głównego bohatera, w jakich wykonywałeś on szukania Bursztynowej Komnaty i spotkaniem Hansa Klossa z Brunnerem w ciepłej Hiszpanii w latach 70. Do retrospekcji wydarzeń użyto ciekawego zabiegu stopniowego przyciemniania ekranu. Dzięki temu doświadczenia poprzednich lat 40 przywoływane pomiędzy wydarzeniami ważnymi nie zlewają się spośród nimi. Taki sposób nadaje filmowi także niepowtarzalnego klimatu.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

Znakomita obsada

W filmach Patryka Vegi nigdy nie brakuje atrakcyjnych tudzież cenionych aktorów. Młode pokolenie aktorów poradziło sobie całkiem nieźle, jednak na najpełniejszą uwagę zasłużyła oczywiście stara gwardia aktorska. Znani z serialu Stanisław Mikulski i Emil Karewicz jako Kloss i Brunner powracają na monitor w wyjątkowym stylu. Panowie mimo zaawansowanego wieku pokazali, że zawsze są w dobrej formie. Co dużo, można postawić stwierdzenie, że starsze pokolenie aktorów nieco przyćmiło odtwórców głównych bohaterów w młodym wieku (Tomasz Kot oraz Piotr Adamczyk).

Odejście od schematu

„Hans Kloss. Stawka silniejsza niż śmierć” nie jest wyjątkowym filmem przypominającym inne produkcje Patryka Vegi. Reżyser jest znaczny raczej z działania bezkompromisowych obrazów środowiska policyjnego. Wbrew tego, że zarówno klimat jak również tematyka filmu znacząco odchodzi z reszty produkcji, to fani Vegi z pewnością się nie zawiodą. Można śmiało stwierdzić, że ukazanie na szybkim ekranie nowych przygód Hansa Klossa powiodło się. Film jest wielki hołd dla legendarnego serialu z lat sześćdziesiątych.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć Cedynia

źródło artykułu Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x