70 88 77 582 w 34
Wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Pożyczkq w internecie dostępna w 15 minut bez wychodzenia z domu wejdż i sprawdź

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo Turystykę możemy liczyć na dużo kategorii – sam z podziałów rozmawia o turystyce modnej i aktywnej, kwalifikowanej. Co dobre w poprzednich latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie ale w Polsce. Jeszcze dużo nas zajmuje szukanie miejsc mniej popularnych, a poprzez ostatnie bardziej dyskretnych i atrakcyjnych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie właśnie wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym powodzeniem zajmują się Wielkie Jeziora Mazurskie. W terminie letnim, lecz i pd koniec maja oraz do połowy września chodzi tu setki, i nawet już tysiące łódek. Inwestorzy rywalizują o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem zatrzymuje się wzrastająca liczba motorówek oraz toż nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Wbrew to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się coraz bardzo małych marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny posiadają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa rozpoczyna się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „ludnych”. Jednak to zupełnie nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych danych bardziej na wschód) że o keje i mariny. Ale jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najtrudniejszych w Polsce. Wybiera się w skalach Wigierskiego Parku Swego a niepowtarzalnym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Właściwie jest posiadać tu swoją łódkę, bowiem z wypożyczeniem ważne być niestety. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora leżące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem potrafi być jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze znajomą łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Najistotniejsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełen rok przyciąga płetwonurków.

Oraz w gronu?

Oraz w gronie tych niższych jezior wiele interesujących osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie oddziałuje na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wybudowana na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii bawią się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz i podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie może uważała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na pewnie nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x