70 88 77 582 w 34
Wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Organizacja ceremonii pogrzebowych Chojna

Pożyczkq w internecie dostępna w 15 minut bez wychodzenia z domu wejdż i sprawdź

Organizacja ceremonii pogrzebowych Chojna

Organizacja ceremonii pogrzebowych

Człowiek rodzi się i umiera. Pogrzeby łączą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a dodatkowo z obowiązkiem dopełnienia wszystkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym być dane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stepnica

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu role powinny powiadomić o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument konieczny do spełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon nastąpił w produkcie wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak osiągnąć taki materiał od lekarza sądowego, który badał zwłoki w biznesie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa

poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna powiadomić o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w procesie trzech dni od daty śmierci zmarłego. Następnie powinna wyjść z apelem o wystawienie aktu zgonu. Konieczne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokument ten uprawnia do zdobycia zasiłku pogrzebowego także stanowi niezastąpiony do załatwiania spraw związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stepnica

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z pracownikiem zakładzie pogrzebowego, ustalany jest czas pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że wybiera taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w przypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w jakim korzysta odbyć się pogrzeb czy innego charakteru pogrzebu ( w przypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług połączonych z formą pochówku, między innymi:

ogłoszenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez mistrza ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W przypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w kwestii organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki odbywa się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na mieszkanie tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi skontaktować się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Pozostaje też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który dokona ją w specjalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a także opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w jakim dokona się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprezy to koszt około 300 zł.

Pogrzeb zobowiązuję się więc z mnóstwem formalności i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na wesele w takiej rzeczy mogą dzielić na wsparcie innych członków rodziny, a także państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po otrzymaniu przez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie musi być wspaniały a nawet przy ograniczonych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej wiedzy o organizacji imprezy pogrzebowych na kartce Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stepnica

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x