70 88 77 582 w 34
Wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Piasek Kwarcowy Świdwin

Pożyczkq w internecie dostępna w 15 minut bez wychodzenia z domu wejdż i sprawdź

Piasek Kwarcowy Świdwin

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Nie od dziś wiadomo, że proste, a przy tym zbieżne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest zdrowym surowcem, jaki znajduje wielkie zastosowanie, nie lecz w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce dostają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest wówczas nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Chojna

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego ulubiona wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy wyróżnia się największą mocą na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego wykonywa się po dziś dzień nie tylko szkło, ale jednocześnie zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Otrzymuje się spośród niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Również stanowi wówczas środek na tyle popularny i tani, że stosuje się go zarówno do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Chojna

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie dopiero na gruncie budownictwa, ale jednocześnie dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do przygotowywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy chociażby w mieniu biżuterii i nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego kładą się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Chojna

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową mocą i dlatego świetnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, łączymy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale jednocześnie antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą używa się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Chojna

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych tak zalet ważna je zaczynać także we tłach, kiedy i do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe oczywiste są w sfery nie tylko ze znajomego wielkiego zastosowania, ale jednocześnie niezliczonych możliwości oryginalnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy kupić wiele różnych opcji kolorystycznych, stosując tym jednym posadzkę do polskich potrzeb oraz pojęć o tym jak powinno wyglądać dane miejsce. Nie zapominajmy, że jedną spośród ważniejszych przestrzeni istnieje również ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia budowy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Chojna

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x