70 88 77 582 w 34
Wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Drawsko Pomorskie

Pożyczkq w internecie dostępna w 15 minut bez wychodzenia z domu wejdż i sprawdź

Promocja pieluchy Drawsko Pomorskie

Choroby wieku podeszłego

Ciało kogoś z rozwojem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w byciu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to dopiero kilka z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Trzebiatów

Choroby wieku starczego to koniec naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, przecież ich przyjście może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby stare często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a ponadto opieki i uwag w najjaśniejszych czynnościach. Mogą posiadać problem np. z stałą toaletą – wtedy pomocne będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może wynikać także mężczyzn. To jakaś spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o której zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Może stanowić objawem chorób układu nerwowego, najczęściej jednak jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Trzebiatów

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dużych, ale także zastosować odpowiedni program leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to druga z chorób będących zwłaszcza w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz pany jest u kobiet po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej odnosi się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia myśli i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw rzeczy i zdarzeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie sam i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na wynik, odkręci gaz, wyjdzie tenże na osiedle i nie będzie umiał wrócić – może się to zrobić tragicznie. Zaburzenia pamięci to rozsądna i zła dolegliwość, często – mimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Może to istnieć zawsze i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego rolę. Zaburzenia też mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje zwłaszcza u kobiet po 65. roku bycia – narzeka na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, często w pierwszym stadium. Choroba jest skutkiem procesów wpadających w naczyniach tętniczych w skalę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które mogą doprowadzić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób działania i niska dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie dużych kwot alkoholu, a i uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić styl bycia oraz dietę, a ponadto minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i używać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania dowodzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może prowadzić bez widocznych objawów. Są przecież czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga bądź otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Trzebiatów

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x